| O NAS | | AKTUALNOŚCI | | Z ŻYCIA KLUBU | | ZARZĄD | | LINKI | | KONTAKT | | TERMINARZ | | WYNIKI |

Międzynarodowy Wielobój Strzelecki w Rembertowie - 28-30 sierpnia 2020

Członkowie Mazowieckiego Towarzystwa Strzeleckiego, w dniach 28-30 sierpnia bieżącego roku, wzięli udział w Międzynarodowym Wieloboju Strzeleckim w Rembertowie. Stowarzyszenie reprezentowali: Paweł Czachowski, Marcin Szymankiewicz, Rafał Matyasik i Kamil Przybysz. Uzyskaliśmy bardzo dobry wynik w klasyfikacji drużynowej, zajmując 20-tą lokatę. Poprawiliśmy tym samym, wynik z zeszłego roku o piętnaście miejsc. Wyjątkowe dobrze spisali się koledzy: Rafał Matyasik – zajmując trzecie miejsce w strzelaniu z karabinku GROT oraz Kamil Przybysz – 5 lokata za rzut granatem. Za rok znowu poprawimy wyniki i się tym z Wami podzielimy.

Three Gun - 13 maja 2018

W niedzielę spotkaliśmy się tradycyjnie na strzelnicy. Pogoda dopisywała, nastroje również. Tym razem pobawiliśmy się w mini zawody trzybroniowe. Na pierwszy nomen omen ogień - Kałasznikow, później AR w kalibrze .22LR i na koniec strzały do gongów z broni krótkiej. Trochę ruchu, strzelania, dobrej zabawy.

Dni Niepodległej - 8 listopada 2014

Jak co roku, z okazji Dnia Niepodległości, Mazowieckie Towarzystwo Strzeleckie zorganizowało piknik strzelecki, włączając się tym samym w obchody siedleckich „Dni Niepodległej”. Mimo rzęsistego deszczu, dzięki dużemu poświęceniu i determinacji uczestników udało się rozegrać III Otwarte Zawody Strzeleckie pamięci Marszałka Józefa Piłsudskiego. Podobnie jak w latach ubiegłych w pierwszej kolejności odbyło się strzelanie konkursowe z kbk AK a później indywidualne z różnych modeli karabinów zabytkowych i współczesnych. Na zakończenie zawodów, zwycięzcom wręczono dyplomy i nagrody (Fotorelacja: Sławomir Kordaczuk).

Kacprówek - 20-21 września 2014

Podobnie jak latach ubiegłych, pod koniec września, na strzelnicy "Muszkieter" niedaleko Garwolina miało miejsce spotkanie rocznicowo-integracyjne. Impreza zwyczajowo skierowana była do rodzin członków klubu oraz sympatyków naszego stowarzyszenia. Tym razem gwoździem programu był unikalny zestaw peemów. Postrzelać można było m.in. z konstrukcji takich jak brytyjski STEN i Sterlig, radziecka Pepesza czy amerykański Thompson.

Wykład w Siedleckim Klubie Kolekcjonera - 13 kwietnia 2014

W dniu 13 kwietnia członkowie Mazowieckiego Towarzystwa Strzeleckiego przeprowadzili wykład kolekcjonerski w Siedleckim Klubie Kolekcjonera, podczas którego zaprezentowane zostały nasze zbiory. Tematem spotkania było „Indywidualne uzbrojenie żołnierza Wojska Polskiego po 1945 roku” (Fotorelacja: Sławomir Kordaczuk).

Zawody: Pistolet i Karabin - 6 kwietnia 2014

W niedzielę 6 kwietnia 2014 roku, miało miejsce kolejne spotkanie naszego Towarzystwa na strzelnicy. Największym zainteresowałem cieszył się szwajcarski karabin SIG 510 (znany również jako Stgw 57 czy Fass 57). Ten karabin szturmowy (zasilany jednak pełną amunicją karabinową kal. 7,5 x 55 mm, a gabarytami oraz masą zbliżony bardziej do klasycznych RKM-ów), był indywidualną bronią szwajcarskich żołnierzy aż do początku lat ’90-tych XX wieku. Oto krótka wideo relacja z naszych intensywnych testów owej konstrukcji:

Wykład kolekcjonerski - 2 lutego 2014

Dnia 2 lutego, odbyły się zajęcia kolekcjonerskie. Członkowie klubu mieli okazje zapoznać się z historią, budową oraz sposobem funkcjonowania konstrukcji takich jak PM-98 „Glauberyt”, kbk wz. 2004 Mini Beryl czy szwajcarski SIG 510.

Zawody Finałowe Pucharu Prezesa MTS - 1 grudnia 2013

Dnia 1 grudnia, odbyły się Zawody Finałowe Pucharu Prezesa MTS. Strzelano w konkurencje karabin oraz pistolet centralnego zapłonu. Po części oficjalnej wszyscy przybyli mieli okazję zapoznać się z najnowszymi nabytkami naszych członków – m.in. Karabinkiem Mini-Beryl oraz BRS-99 czyli cywilną wersją pistoletu PM-98 „Glauberyt”.

Dni Niepodległej - 9 listopada 2013

W sobotę, 9 listopada 2013 roku odbyły się II Zawody Strzeleckie pamięci Marszałka Józefa Piłsudskiego z okazji 95 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Tradycyjnie już impreza współorganizowana wspólnie z Muzeum Regionalnym w Siedlcach oraz grupami rekonstrukcyjnymi odbyła się na strzelnicy wojskowej Gołobórz pod Siedlcami. Uczestniczy mogli wziąć udział w strzelaniu konkursowym z karabinu systemu Kałasznikowa a następnie, już poza zawodami postrzelać z konstrukcji takich jak SWT, SKS, kbk AK i AKS, Mauser 98k, M1 Carbine czy Remington 700. Na zakończenie zwycięzcom wręczono dyplomy oraz nagrody.

Zawody: Pistolet i Karabin - 6 października 2013

W pogodną jesienną niedzielę 6 października odbyły się kolejne zawody w ramach klasyfikacji generalnej Pucharu Prezesa MTS. Wszyscy uczestniczący w zmaganiach mieli okazję odbycia strzeleń z karabinu oraz pistoletu centralnego zapłonu.

Kacprówek - 7-8 września 2013

W dniach 7-8 września, podobnie jak w ubiegłym roku, miało miejsce spotkanie rocznicowo-integracyjne. Odbyło się ono na strzelnicy "Muszkieter" niedaleko Garwolina. Cała impreza skierowana była do rodzin członków klubu oraz sympatyków naszego stowarzyszenia.

Dni Niepodległej - 10 listopada 2012

10 listopada na siedleckiej strzelnicy wojskowej, Mazowieckie Towarzystwo Strzeleckie wraz z Muzeum Regionalnym w Siedlcach oraz 1 Warszawską Brygadą Pancerną, przeprowadziło „Otwarte zawody strzeleckie pamięci Marszałka Józefa Piłsudskiego”, z okazji 94 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Odbyło się strzelanie konkursowe z kbk AK oraz indywidualne z różnych modeli karabinów zabytkowych i współczesnych. Na zakończenie zawodów, zwycięzcom wręczono dyplomy i nagrody książkowe. Fotorelacja: Sławomir Kordaczuk.

Siedlecki Klub Kolekcjonerów - 14 października 2012

Dla Siedleckiego Klubu Kolekcjonerów w Muzeum Regionalnym w Siedlcach, członkowie Mazowieckiego Towarzystwa Strzeleckiego przeprowadzili wykład kolekcjonerski zatytułowany „Broń indywidualna na wyposażeniu żołnierza WP do 1945r. Prelekcja oparta była na wybranych eksponatach ze zbiorów towarzystwa i członków MTS. Słuchacze mogli w tym dniu, zapoznać się bliżej z bronią używaną przez ich ojców i dziadków. Fotorelacja: Sławomir Kordaczuk.

10 LAT MTS, Kacprówek 8-9 września 2012

W dniach 8-9 września na obiekcie "Muszkieter" odbyły się uroczyste obchody 10-lecia istnienia Mazowieckiego Towarzystwa Strzeleckiego. Impreza w głównej mierze skierowana była, do rodzin członków klubu oraz zaproszonych gości. Chcieliśmy w ten sposób przybliżyć naszym bliskim i znajomym profil i działalność klubu.

Suchodół - 17 czerwca 2012

W dniu 17 czerwca 2012 r. na strzelnicy PZŁ w Suchodole odbyło się spotkanie poświęcone karabinowi AK-47 konstrukcji Kałasznikowa połączone z przedstawieniem różnych odmian i modeli pochodzących od tej konstrukcji posiadanych jako broń myśliwska, sportowa i kolekcjonerska (prowadzili Kol. Marcin Szymankiewicz, Wojciech Ślusarz i Bartosz Saramak).

Suchodół - 19 maja 2012

W dniu 12 maja 2012 r. na strzelnicy PZŁ w Suchodole odbyło się kolejne spotkanie naszego Towarzystwa. W trakcie pobytu na strzelnicy uczestnicy mieli okazję zapoznać się z kilkoma ciekawostkami konstrukcyjnymi. Największym zainteresowaniem cieszyła się broń śrutowa - jedna z pierwszych masowo produkowanych strzelb typu pump-action czyli Winchester model 1897 oraz turecka strzelba samopowtarzalna typu ARMTAC RS - A2.

Sulejówek - 4 marca 2012

W dniu 4 marca 2012 r. w siedzibie MTS w Sulejówku odbyło szkolenie z zakresu podstaw strzelectwa obronnego poprowadzone przez gościa specjalnego – Tomasza Kowalskiego, jednego z najbardziej doświadczonych instruktorów IDPA w Polsce. Po części teoretyczne uczestnicy przystąpili do strzelania, testując świeżo zakupione przez klub pistolety MAG-95, Walther P99 oraz P-83 Wanad.

Sulejówkek - 22 stycznia 2012

W dniu 22 stycznia 2012 r. w siedzibie MTS w Sulejówku odbyło się spotkanie poświęcone prezentacji broni gładkolufowej i myśliwskiej oraz amunicji do nich przeznaczonej (prowadził Kol. Marcin Szymankiewicz).

MG-34